اخبار ایرانتلویزیون موتورنا

اعتراف جالب یک سارق: هر نوع موتور را سفارش دهید، می‌دزدم!

پلیس به‌تازگی اعضای یک باند سرقت موتورسیکلت را بازداشت کرد که با توجه به سفارش مشتری، مدل موتور را برای سرقت انتخاب کرده و در یک دقیقه می‌دزدیدند!

موتورنا | در عرض یک دقیقه موتورسیکلت‌ را بدون سوئیچ روشن کرده و راه می‌اندازد. اگر موتورسیکلت‌ قفل و بست داشته باشد نهایتاً دو دقیقه طول می‌کشد تا موتور را راه انداخته و بدزدد؛ اینها گوشه‌ای از مهارت حرفه‌ای جوان ۳۷ ساله‌ای به نام فربد است که در راه سرقت بکار گرفته شده است.

فربد که حالا به جرم سرقت موتورسیکلت توسط مأموران پلیس آگاهی پایتخت دستگیر شده است قبلاً حرفه‌اش پارکت و کابینت بود.

می‌گوید بعد از اینکه با صاحب کارم به مشکل برخوردم و پولم را نداد بعد از چندماه بیکاری، سر از دزدی درآوردم؛ به خصوص اینکه دیگر متاهل شده بودم و خرج هم داشتم.

فربد که به عنوان سارق اصلی یک باند ۵ نفره دستگیر شده در همان حیاط مقر پلیس آگاهی پایتخت جلوی دوربین‌ خبرنگاران مهارت خود را به نمایش می گذارد آن هم با وجودی که دستبند بر دست دارد؛ موتور را در کسری از زمان روشن می‌کند!

سارق اصلی باند سرقت موتورسیکلت‌های پایتخت حدود ۸-۷ ماه است که دزدی می‌کند آن هم فقط موتورسیکلت‌ از چند مدل گران قیمتش!

به موتورهایی هم که کنار خیابان پارک یا متوقف شده‌اند کاری نداشته چرا که به قول خودش معلوم نبود که صاحبش کیست و کجا ایستاده و کی از راه می‌رسد.

موتورهای مدنظرش را از داخل پارکینگ‌ها انتخاب می‌کرد؛ منتظر می‌ماند وقتی که در پارکینگ باز می‌شد یا کسی وارد می‌شد، داخل پارکینگ می‌رفت و موتورهای گران‌قیمت را به سرقت می‌برد.

از او می‌پرسم: نمی ترسی که تصویری توسط دوربین‌های مداربسته داخل پارکینگ‌ها ذخیره شود؟

فربد می‌گوید: ماسک و عینک می زدم تا صورتم مشخص نشود، اما چون سر یکی دو دقیقه سرقت می‌کردم نگرانی خاصی نداشتم.

متهم اصلی پرونده سرقت موتورسیکلت در عرض۸_۷ ماه سرقت ۲۵ تا ۳۰ دستگاه موتورسیکلت‌ را دزدیده؛ موتورهای سرقتی هم بیشتر آپاچی، ان اس( NS) و… بوده است.

از مالخرش که می‌پرسم می‌گوید: همان دفعه اول با او در گمرک آشنا شدم. موتور اول را که سرقت کردم آپاچی بودم ۶-۵ میلیون فروختم.

سوال می کنم تابه حال در پارکینگ منازل کسی به تو شک نکن و نپرسید که اینجا چکار می‌کنی؟

سرش را می خاراند و می گوید چرا چند باری این اتفاق افتاد ..دنبالم هم کردند اما سریع فرار کردم.

فربد سابقه دار است؛ ۱۰ سال پیش هم دستگیر شده، آن موقع مواد از نوع شیشه مصرف می‌کرده و به جرم سرقت از انباری ساختمان ها و اماکن دستگیر و زندانی شده بود.

* توصیه آقای دزد به مالکان موتورسیکلت‌: GPS نصب کنید و قفل ایموبلایزری بزنید تا از دست سارقان در امان بمانید!

از فربد که در رشته سرقت موتورسیکلت برای خودش اسم و رسمی بهم زده، می‌پرسم چه توصیه‌ای به مالکان موتورسیکلت دارید تا موتورشان سرقت نشود؟

می‌گوید: برای موتوری که ۳۰_۲۰ میلیون یا بیشتر قیمت دارد هزینه کرده و جی پی اس نصب کنند؛ قفل ایموبلایزری هم خوبست چرا که خود من به سراغ موتورهای که مجهز به جی پی اس بوده یا قفل ایموبلایزری داشته باشند نمی روم!

از فربد در خصوص نحوه دستگیری اش می پرسم؛ ادامه می‌دهد: توی ویلا در رامسر خوابیده بودم، صبح حدود ساعت ۷-۶ بود که پلیس ریخت توی ویلا. از سه طبقه پریدم پایین تا فرار کنم، اما نرده‌ها در رفت و من با کمر افتادم زمین و سه مهره کمرم در رفت.

… فربد حالا که دستگیر شده پشیمان است؛ بیم این دارد که همسرش ترکش کند و طلاق بگیرد و برود و باز او تنها بماند، چون خواهرش در آلمان سکونت دارد و مادرش هم به نزد او رفته است؛ از پدرش هم خبری ندارد چراکه یک کارتن خواب است… فربد از روزهای گذشته و زندگی خود در ترکیه می‌گوید و از دلتنگی‌هایی که در آن سالها برای مادرش داشته و او را از ترکیه به ایران بازگردانده بود.

منبع
همشهری
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا