اخبار ایران

جزئیات جدید از طرح ساماندهی موتورسواران در تهران

موتورنا | فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اجرای طرح ساماندهی و انضباط بخشی موتور سیکلت سوارن از اجرای این طرح در ۱۰۰ نقطه تهران خبر داد.

سردار “حسین رحیمی” در جمع مسئولان پلیس راهور فرماندهی انتظامی تهران بزرگ از شروع طرح ساماندهی موتور سیکلت سواران از روز شنبه سی ام بهمن ماه جاری در یک صد نقطه پایتخت خبر داد و بیان داشت: بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که بیش از ۴۶ درصد کشته‌های تصادفات رانندگی و همچنین بالغ بر ۵۰ درصد مجروحان و مصدومان این حوادث مربوط به موتور سیکلت سواران می‌باشد.

طرح ساماندهی موتورسواران تهران

وی با اشاره به اینکه هدف اصلی اجرای این طرح، ساماندهی موتورسیکلت سواران است، عنوان داشت: در این مرحله از طرح با ده تخلف عنوان شده از جمله انجام حرکات مخاطره آمیز، مخدوش کردن پلاک، عدم استفاده از کلاه ایمنی، حمل بار‌های نامتعارف، عبور از چراغ قرمز و … برخورد خواهد شد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با تاکید براینکه این طرح در پی مطالبه مسئولان و شهروندان اجرا می‌شود، گفت: متاسفانه درحال حاضر، در بسیاری از تخلفات ترافیکی و حتی مجرمانه مثل کیف قاپی و موبایل قاپی از موتورسیکلت استفاده می‌شود که به طور حتم اجرای این طرح می‌تواند تبعات خوبی در حوزه ترافیکی و حتی برخورد با جرائم در پی داشته باشد.

سردار رحیمی با بیان اینکه این طرح با همکاری پلیس‌های راهور، پیشگیری، یگان امداد و یگان ویژه پلیس اجرا خواهد شد، بیان داشت: هدف اصلی این طرح ساماندهی و ارتقا انضباط بخشی موتورسیکلت سواران و رفع دغدغه شهروندان است که به منظور هرچه بهتر برگزار شدن آن جلسات توجیهی متعددی با مسئولان اجرایی این امر، برگزار شده است.

طرح ساماندهی موتورسواران تهران به دنبال کاهش تلفات جانی و حوادث ترافیکی

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه اجرای این طرح بیش از همه به نفع موتورسیکلت سواران است چرا که بیشترین تلفات جانی و حوادث ترافیکی مربوط به آنان می‌شود، عنوان داشت: پلیس خود را در مقابل انضباط شهری و نظم عمومی مسئول می‌داند و به طور جد به دنبال انضباط بخشی ترافیکی به خصوص در حوزه موتورسیکلت سواران است.

وی افزود: در اجرای این طرح، برخورد مناسب با موتورسیکلت سواران هرچند متخلف باشند مورد تاکید و توصیه ما قرار دارد و به طورحتم ساماندهی موتورسیکلت سواران نقش موثری در کاهش جرائم و تخلفات خواهد داشت و امیدواریم که شهروندان گرانقدر در اجرای هرچه بهتر این طرح پلیس را همراهی کنند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا