اخبار ایران

طرح موتوریار پلیس به دنبال آموزش و کاهش تخلف موتورسواران

موتورسیکلت سواران حاضر در طرح موتوریار، تخلفات سایر راکبان را می بینند و گزارش می کنند. اطلاعات این ۱۸۰ هزار نفر در بانک اطلاعاتی پلیس ذخیره شده و متخلفان احضار می‌شوند.

موتورنا | سرهنگ علی همه‌خانی به آنا گفت: از ۹ بهمن‌ماه اقدامی را با عنوان ارائه کلاه ایمنی استاندارد به راکبان موتورسیکلت قانونمند در شهر تهران آغاز کردیم افزود: به موتورسیکلت‌سواران قانونمندی که با احترام به قانون رانندگی می‌کنند، اگر فاقد کلاه ایمنی یا کلاه ایمنی نامناسب باشند، کلاه ایمنی استانداردی به جهت حفظ جانشان هدیه می‌شود.

طرح موتوریار پلیس به دنبال شهری با تخلف کمتر

همه‌خانی در پاسخ به این سوال که چه تعداد سازمان در تصادفات نقش مستقیم دارند گفت: تعدادی از سازمان‌ها و نهادها به صورت مستقیم و غیرمستقیم در ترافیک و تصادفات، نقش و مسئولیت دارند و این دستگاه‌ها باید دغدغه کاهش تصادفات را داشته باشند.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی‌ بر میزان موفقیت طرح موتوریار در شهر تهران اظهار کرد: طرح موتوریار پلیس بیش از ۱ سال است که در سطح پایتخت به مرحله اجرا درآمده و در این طرح نزدیک به ۱۸۰ هزار راکب موتورسیکلت را آموزش داده‌ایم و این افراد متخلف در کنار پلیس، شاهد تخلفات موتورسیکلت‌ها بوده‌اند.

طرح موتوریار پلیس متخلفان را احضار می کند

همه‌خانی بیان کرد: موتورسیکلت‌سواران حاضر در طرح موتوریار، تخلفات سایر راکبان این نوع وسیله نقلیه را دیده‌اند و اطلاعات این ۱۸۰ هزار نفر در بانک اطلاعاتی پلیس ذخیره می‌شود و افرادی که برای چند بار مرتکب تخلف شوند، در پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ احضار می‌شوند تا در کلاس‌های آموزشی تدارک دیده شده حضور پیدا کنند.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی‌ورانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه در نقاطی که برخی تخلفات هنجار شکن به وقوع می‌پیوندد، با افراد برخورد قاطع خواهیم کرد گفت: امیدواریم شهری قانونمند با کمترین تلفات و تصادفات را در شهر تهران داشته باشیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا