اخبار ایرانتلویزیون موتورناگزارش تصویرینمایشگاه

معرفی موتورسیکلت متروپلیس کبیرموتور در نمایشگاه بین المللی موتور ایران

موتورسیکلت پژو متروپلیس توسط شرکت کبیرموتور در نمایشگاه بین المللی موتورسیکلت تهران عرضه شد. امروزه موتورسیکلت های مسافرتی نیز دارای طرفداران زیادی در سطح دنیا هستند و شرکت های موتورساز هم برای کسب بازار بیشتر و پاسخگویی به نیاز علاقه مندان، محصولاتی در این کلاس نیز تولید می کنند. یکی از انواع موتورسیکلت های مسافرتی، اسکوترهایی هستند که با داشتن پیشرانه قوی و راحتی بالای رانندگی، امکان مسافرت های نه چندان دور را نیز دارند که به آنها مکسی اسکوتر نیز می گویند. البته که در کنار این قابلیت، کاربرد اصلی خود را که تردد در مسیرهای شهری باشد را نیز به خوبی دارا هستند.

موتورسیکلت متروپلیس کبیرموتور

موتورسیکلت متروپلیس کبیرموتور

به گزارش خودروبانک، یکی از محصولات جدید شرکت کبیرموتور که در حال ورود به بازار کشورمان است، پژو متروپولیس 400 است که البته یک تفاوت مهم با دیگر اسکوترهای سایز بزرگ دارد و آن هم سه چرخه بودن آن است. وجود دوچرخ در جلو در کنار هم که البته با سیستمی پیشرفته و مکانیزمی دقیق در سر پیچ ها، فرمان می گیرد، منجر به بالا رفتن پایداری و هندلینگ و همچنین ایمنی حرکتی آن خواهد شد. این ویژگی آن را به یکی از بهترین و ایمن ترین انواع اسکوتر و موتورسیکلت برای تردد در شهرها تبدیل می کند.

استاندارد آلایندگی یورو 5

موتورسیکلت متروپلیس کبیرموتور

این موتورسیکلت از یک پیشرانه تک سیلندر به حجم 399 سی سی بهره می برد که آب خنک و دارای 4 سوپاپ بوده و استاندارد آلایندگی آن نیز برابر با یورو 5 است. بالاترین قدرت این پیشرانه برابر با 35.6 اسب بخار و بیشترین گشتاور آن نیز به مقدار 38 نیوتن متر است که خروجی بسیار خوبی برای این موتورسیکلت سنگین 256 کیلوگرمی محسوب می شود. متروپولیس 400 دارای استارتر الکتریکی است و قدرت تولیدی پیشرانه، همچون اسکوترهای امروز با یک تسمه به چرخ عقب منتقل می شود و گیربکس نیز مثل اکثر اسکوترهای امروزی از نوع اتوماتیک CVT است. بیشترین مقدار گشتاور در دور 5250 دور در دقیقه حاصل می شود که کشش و قدرت مانور خوبی به این موتورسیکلت در تمامی سرعت ها خواهد داد.

 فیلم معرفی موتورسیکلت متروپلیس کبیرموتور

 

ویژگی های جالب موتورسیکلت متروپلیس کبیرموتور

موتورسیکلت متروپلیس کبیرموتور

چرخ جلو دارای دو دیسک ترمز 240 میلیمتری و عقب نیز به یک دیسک 230 میلیمتری مجهز هستند که با داشتن ترمز ضد قفل ABS، خیال راننده از نگه داشتن این اسکوتر سنگین وزن، راحت خواهد بود. حجم باک سوخت این موتورسیکلت نیز برابر با 13.5 لیتر بوده و ابعاد آن در طول، عرض و ارتفاع نیز به ترتیب برابر با 2152 میلیمتر، 775 و 1450 میلیمتر است.

تایر جلو از نوع 13 اینچی و لاستیک عقب نیز 14 اینچی است که این اسکوتر را در دسته اسکوترهای لاستیک بزرگ قرار می دهد. این موتورسیکلت با مصرف سوخت 3.9 لیتر در هر صدکیلومتر در دسته موتورهای پر مصرف قرار می گیرد که البته با داشتن پیشرانه 400 سی سی، رقم بالایی برای این حجم به حساب نمی آید.

موتورسیکلت متروپلیس کبیرموتور

موتورسیکلت متروپلیس کبیرموتور

موتورسیکلت متروپلیس کبیرموتور

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا