اخبار ایران

موتورسیکلت بانوان توقیف خواهد شد!

رئیس پلیس پایتخت، جزئیات اجرای طرح نظم‌بخشی به موتورسیکلت‌سواران تهران را تشریح کرد

موتورنا | بنابه گفته سردار رحیمی، رئیس پلیس پایتخت، از شنبه با اجرای طرح انضباط‌بخشی به موتورسیکلت‌سواران، موتورسیکلت بانوان توقیف خواهد شد.

سردار حسین رحیمی، پیش از ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران در تشریح طرح انضباط‌بخشی به موتورسیکلت‌سواران گفت: این طرح که از شنبه مورخ ۳۰ بهمن ماه در تهران اجرا می‌شود، به درخواست مردم است. تماس‌های بسیاری با پلیس گرفته و خواسته شده که به حرکات مخاطره‌آمیز و رفتارهای غیرقانونی موتورسیکلت‌سواران پایان داده شود.

وی ادامه داد: چهار میلیون و ۳۰۰ هزار موتورسیکلت در تهران داریم که پلیس به هیچ عنوان مخالف فعالیت و تردد آنها نیست اما همانطور که در طی این سال‌ها گفته‌ایم، راکبان موتورسیکلت باید موازین قانونی را رعایت کنند. متأسفانه زیر پا گذاشتن قوانین در بین موتورسیکلت‌سواران عُرف شده است.

رئیس پلیس پایتخت گفت: با حرکات مخاطره‌آمیز، حرکت در مسیر مخالف عبور، عبور از پیاده‌رو، تخلفات مربوط به پلاک، عبور از خط ویژه، حمل بارهای نامتعارف و… به شدت و با جدیت برخورد می‌شود.

موتورسیکلت بانوان توقیف خواهد شد!

موتورسیکلت بانوان توقیف خواهد شد!
https://instagram.com/motorna.ir

رانندگی افرادی که فاقد گواهینامه موتورسیکلت هستند مانند بانوان، از جمله تخلفاتی است که از روز شنبه با جدیت با آن برخورد می‌شود.

رحیمی افزود: در ۱۰۰ نقطه تیم‌های ویژه مستقر شده‌اند و دستگاه موتورسیکلت‌سوارانی که حتی یکی از تخلفات مذکور را انجام دهند، حداقل ۱۲ ساعت توقیف می‌شود.

وی اظهار داشت: پس از پایان ۱۲ ساعت، ضمن اخذ تعهدنامه از موتورسیکلت‌سوار متخلف، دستگاهش از حالت توقیف آزاد می‌شود البته باید تمامی خلافی و جریمه‌هایی که آن موتورسیکلت دارد را پرداخت کند.

رئیس پلیس پایتخت بیان کرد: این پرداخت جریمه‌ها پس از ۱۲ ساعت هم امکان‌پذیر خواهد بود. همچنین اگر موتورسیکلت‌سواری پس از این ساعت برای تحویل موتورش مراجعه نکند، آن دستگاه به پارکینگ منتقل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مخدوش کردن پلاک در قانون جرم‌انگاری شده است، افزود: موتورسیکلت‌سوارانی که پلاکشان را مخدوش کنند، ضمن توقیف ۱۲ ساعته، برای آنها پرونده قضائی تشکیل و به مرجع قضائی اعلام می‌شود.

رحیمی در پایان گفت: این طرح ۲۴ ساعته است و منظور از بار نامتعارف، حمل بیش از یک مسافر (نهایتاً یک موتورسیکلت باید دو سرنشین داشته باشد) است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا