اخبار ایرانتلویزیون موتورناگزارش تصویرینمایشگاه

موتورسیکلت پژو جنگو، رقیب جدی اسکوتر وسپا در بازار ایران

موتورسیکلت پژو جنگو، یک اسکوتر خاص و زیبا با طراحی کلاسیک است که کبیرموتور آن را برای بازار ایران در نمایشگاه بین المللی تهران رونمایی کرد.

هرچند که محصولات خودرویی پژو از قبل از انقلاب تا همین امروز در بازار کشورمان حاضر بوده اند اما عرضه موتورسیکلت و دوچرخه های این سازنده خوشنام فرانسوی، فقط محدود به دوچرخه های کورسی و موتورهای گازی می شود که دهه هاست از عرضه آنها می گذرد. از این رو یکی از کلاسیک ترین دوچرخه های موتوردار در کشورمان، محصولات پژو است که در انواع مختلفی توسط شرکت ایران دوچرخ عرضه می شد.

فیلم بررسی موتورسیکلت پژو جنگو

به گزارش خودروبانک، کبیرموتور برای علاقه مندان به این برند فرانسوی، اسکوتری خاص و زیبا با یک طراحی کلاسیک دارد که نام آن جنگو است. این اسکوتر دارای مولفه های خاصی در طراحی است که آن را تبدیل به یکی از زیباترین و هماهنگ ترین اسکوترهای بازار می کند.

زین خاص دو تکه، کله چراغ گرد و آبکاری شده جلو، آینه های گردی که با کله چراغ در هماهنگی کامل هستند، فرم کلی قوس دار و کلاسیک بدنه که بیننده را به یاد موتورهای دهه 50 و 60 میلادی می اندازد، باربند خاص عقب که آبکاری آن در کنار قاب اگزوز و خطوط آبکاری روی بدنه، زیبایی این طرح را بیشتر می کند، مجموعه سرعت سنج که ترکیبی از آنالوگ و دیجیتال است و طراحی بسیار منحصر به فردی دارد.

ویژگی های موتورسیکلت پژو جنگو

موتورسیکلت پژو جنگو

جنگو در حجم های مختلفی عرضه شده است که نمونه در نظر گرفته شده برای بازار کشورمان در حال حاضر از نوع 150 سی سی است که تک سیلندر بوده، دارای 2 سوپاپ است و استاندارد آلایندگی یورو5 دارد. این پیشرانه آب خنک چهار زمانه با حجم 150.6 سی سی، 11.1 اسب بخار قدرت و 9.2 نیوتن متر گشتاور تولید می کند و راه انداز آن نیز از نوع استارتر الکتریکی است. جنگو در جلو دارای ترمز دیسکی مجهز به ABS بوده و در عقب نیز دیسکی است. تایرهای 12 اینچی هستند که این اسکوتر را در رده اسکوترهای تایر کوچک قرار می دهد که برای تردد در مسیرهای شهری، گزینه بسیار خوبی هستند.

رانندگی با موتورسیکلت پژو جنگو

موتورسیکلت پژو جنگو

قابل ذکر است که از نظر بسیاری از کارشناسان، راحتی رانندگی با این اسکوتر از جمله ویژگی های خاص آن است. این موتورسیکلت با حجم 50 و 125 سی سی نیز عرضه می شود. حجم باک این اسکوتر برابر با 8.5 لیتر است و گیربکس نیز از نوع CVT اتوماتیک با انتقال قدرت به صورت تسمه برای آن در نظر گرفته شده است.

گزارش تصویری از موتورسیکلت پژو جنگو

موتورسیکلت پژو جنگو

موتورسیکلت پژو جنگو

 

اسکوتر پژو جنگو کبیر موتور

اسکوتر پژو جنگو کبیر موتور

اسکوتر پژو جنگو کبیر موتور

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا