اخبار ایران

صدور بیش از 46 هزار گواهینامه رانندگی بین المللی در سال 1400

موتورنا | مرکز صدور اسناد و مدارک بین‌المللی رانندگی و خودرو کانون جهانگردی و اتومبیلرانی از آغاز سال 1400 تا پایان آبان ماه، بیش از 46 هزار قطعه گواهی‌نامه رانندگی بین المللی صادر کرده است.

در بازه زمانی آغاز فروردین تا پایان آبان سال جاری، 37 هزار و 105 نفر مجوز رانندگی بین‌المللی با خودرو یا موتورسیکلت با اعتبار یک سال، یک هزار و 544 نفر مجوز بین‌المللی خودرو و موتور یک ساله و 7 هزار و 746 متقاضی هم مجوز رانندگی بین‌المللی فقط خودرو یا فقط موتورسیکلت با اعتبار سه سال دریافت کرده‌اند. همچنین کانون جهانگردی و اتومبیلرانی برای 32 هزار و 245 دستگاه وسیله نقلیه، دفترچه مالکیت بین‌المللی صادر و به بیش از 9 هزار خودرو و 6 دستگاه موتورسیکلت پلاک ترانزیت برای خروج موقت از مرز کشورمان ارائه کرده است.

گواهینامه رانندگی بین المللی

گواهی‌نامه رانندگی بین‌المللی کانون جهانگردی اتومبیلرانی

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به عنوان نماینده رسمی فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی (FIA) تنها مرجع صدور گواهی‌نامه رانندگی بین‌المللی در ایران به‌شمار می‌رود. از این رو و با استناد به عضویت در کنوانسیون‌های بین‌‌المللی 1949 ژنو و 1968 وین، همچنین به موجب اصلاح ماده 22 قانون حمل و نقل و عبور کالاهای خارجی از قلمرو دولت جمهوری اسلامی ایران، گواهی‌نامه رانندگی بین‌المللی و دیگر مدارک بین‌المللی خودرو و موتورسیکلت در ایران تنها توسط کانون صادر می‌شود.

اعتبار پلاک ترانزیت

مجوز رانندگی بین‌المللی با اعتبار یک سال یا سه سال، دفترچه مالکیت بین‌المللی وسیله نقلیه، پلاک ترانزیت خودرو و موتور سیکلت، صدور یا تمدید دفترچه عبور گمرکی (کارنه دوپاساژ) و کارت عضویت بین‌المللی علامت‌های CD و IR، خدماتی است که از سوی دفاتر مستقیم و نمایندگی‌های مجاز حوزه صدور اسناد بین‌المللی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در سراسر کشور ارائه می‌شود.

گواهی‌نامه رانندگی بین‌المللی کانون جهانگردی اتومبیلرانی

با توجه به اپیدمی ویروس کرونا و در راستای تحقق شعار در خانه بمانیم از سوی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی شرایطی فراهم شد تا هموطنان بدون نیاز به تردد در مکان‌های عمومی بتوانند خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند. از جمله مهمترین این اقدامات می‌توان به توسعه و گسترش ارائه خدمات غیر حضوری بر بستر سامانه آنلاین، پاسخگویی 24 ساعته به متقاضیان، ایجاد زیر ساخت برای صدور اینترنتی اسناد ترانزیت برای خودروهای سواری، ایجاد دفتر صدور اسناد در شهرک آزمایش و تسریع در ارائه مجوز به متقاضیانِ ایجاد نمایندگی در محل ها و شهرهای فاقد نمایندگی، اشاره کرد.

دریافت گواهینامه رانندگی بین المللی

علاوه بر این درخواست کنندگان با مراجعه به سامانه اینترنتی به نشانی idp.taci.ir می‌توانند بدون نیاز به حضور در دفاتر و نمایندگی‌ها، برای دریافت گواهی‌نامه رانندگی بین‌المللی اقدام کنند.

متقاضیان دریافت گواهی‌نامه‌های رانندگی بین‌المللی توجه داشته باشند که وظیفه ارائه گواهی‌نامه‌های رانندگی بین‌المللی و سایر اسناد و مدارک بین‌المللی خودرو در ایران، بر عهده كانون جهانگردي و اتومبيلراني است و مدارک صادر شده از سوی سایر اشخاص حقیقی و حقوقی فاقد وجاهت قانونی خواهد بود.

دریافت گواهی‌نامه رانندگی بین‌المللی

مجوز کانون جهانگردی و اتومبیلرانی

نام و مشخصات تمامی دفاتر مستقیم و نمایندگی‌های مجاز صدور اسناد و مدارک بین‌المللی رانندگی و خودرو کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در تهران و سایر استان‌ها در بخش زیر منوی صدور اسناد در نشانی اینترنتی taci.ir قابل مشاهده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا