اخبار جهانگزارش تصویریموتور برقی

یاماها فازیو هیبریدی معرفی شد

موتورنا | یاماها فازیو هیبریدی نسخه 2022 با قیمت 1,514 دلار راهی بازار اندونزی شد. البته این اسکوتر اسم‌های دیگری هم دارد، مثلاً یاماها Gear S 125 و یا در برخی از بازارها با نام Ego Gear شناخته می‌شود.

ویژگی‌های یاماها فازیو هیبریدی

یاماها فازیو - yamaha-fazzio

قوای محرکه فازیو هیبریدی یک پیشرانه تک سیلندر با فناوری SPOHC است که با حجم 124.8 سی‌سی از سیستم Blue Core ابداعی شرکت بهره می‌برد. یاماها ادعا می‌کند که خروجی این موتورسیکلت 8.3 اسب‌بخار در 6500 دور در دقیقه و گشتاورش 10.6 نیوتن‌متر در 4500 دور در دقیقه است. این خروجی توسط جعبه‌دنده دوست‌داشتنی CVT تسمه‌ای منتقل می‌شود. استفاده از تایرهای 12 اینچی پایداری و فرمان‌پذیری آن را نیز افزایش می‌دهد.

یاماها فازیو - yamaha-fazzio

قسمت هیبریدی درواقع اشاره به یک ژنراتور هوشمند دارد که هنگام شتاب‌گیری حداکثر تا 3 ثانیه به انفجارهای پیشرانه کمک می‌کند. البته راندمان قوای محرکه نیز با اضافه شدن سیستم استارت / استاپ که روی خودروها هم دیده می‌شود، به طرز محسوسی افزایش پیدا کرده است. علاوه‌براین آلایندگی و نویز موتور نیز کاهش پیدا کرده است.

یاماها فازیو هیبریدی

یاماها فازیو - yamaha-fazzio

جدا از سیستم هیبریدی، فازیو تجهیزات کاربردی مانند سوویچ هوشمند، پورت USB یک محفظه برای قرار دادن وسایل کوچک در زیر فرمان خود دارد. البته فضای اصلی 17.8 لیتری نیز در زیر صندلی راکب تعبیه شده است. مانند همیشه یاماها مجموعه متنوعی از رنگ‌های جدی و فانتزی را برای انتخاب مشتریان در نظر خواهد گرفت.

یاماها فازیو - yamaha-fazzio
پلتفرم Y-Connect yamaha

کنسول دیجیتال این اسکوتر به راکب این اجازه را می‌دهد که گوشی هوشمند خود را توسط برنامه Y-Connect متصل کند و اطلاعات آن را روی نمایشگر LCD ببیند. چراغ جلو فازیو به صورت تمام LED در نظر گرفته شده است.

منبع: باما

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا