اخبار ایران

توقیف روزانه ۱۰۰۰ موتورسیلکت در طرح انضباط‌بخشی موتورسواران تهران

موتورنا | سرهنگ ابوالفضل موسوی‌پور درباره اجرای طرح انضباط‌بخشی تردد موتورسواران در سطح معابر شهر تهران، گفت:  از ابتدای اجرای طرح که از روز شنبه (30 بهمن) در 100 نقطه از شهر تهران آغاز شده، روزانه بیش از 1000 دستگاه موتورسیکلت متخلف را متوقف و به‌صورت ساعتی توقیف کردیم.

توقیف روزانه ۱۰۰۰ موتورسیلکت در طرح انضباط‌بخشی موتورسواران تهران

جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ادامه داد: این طرح در تمام مناطق، بزرگراه‌ها و خطوط ویژه انجام می‌شود، تخلفات این موتورسواران طبق مقررات اعمال قانون شده و پس از پایان مدت زمان توقیف چنانچه از نظر قضائی و سرقت مشکل و موردی نداشتند، تحویل متصرف و مالک آن‌ها در همان محل شده است.

توقیف روزانه ۱۰۰۰ موتورسیلکت در طرح انضباط‌بخشی موتورسواران تهران

موسوی‌پور خاطرنشان کرد: راکبان موتورسیکلتی که پس از طی ساعات توقیف 12ساعته، برای تحویل گرفتن موتورسیکلت خود مراجعه می‌‌کنند، باید مدارک کامل خود را شامل کارت موتور، گواهینامه و بیمه‌نامه معتبر ارائه کنند تا نسبت به تحویل موتورسیکلت به آن‌ها اقدام شود.

جانشین پلیس راهور تهران بزرگ متذکر شد: راکبانی که پس از مدت توقیف 12ساعته، برای تحویل موتورسیکلت توقیفی خود مراجعه نکنند، موتور آن‌ها از طریق کفی به پارکینگ منتقل می‌‌شود و این افراد باید برای ترخیص موتورسیکلت خود برابر مقرراتی که ستاد ترخیص اعلام کرده است با ارائه مدارک هویتی، مالکیتی و تسویه حساب دیون دولتی، برای ترخیص موتورسیکلت خود اقدام کنند.

تفاوت طرح انضباط‌بخشی موتورسواران با طرح موتوریار

وی درباره تفاوت این طرح با طرح موتوریار گفت: در آن طرح راکب موتورسیکلت در تقاطع‌ها، میادین، معابر و محل تخلف و با پوشیدن کاور مخصوص کنار همکاران بنده در بحث آموزش و مباحث ترافیکی حضور داشتند و به راکبین دیگر درباره تخلفات تذکر می‌دادند و آن طرح فرآیند دیگری را طی می‌کرد و برابر دستور مراجع و مقام قضائی به‌نوعی از مجازات‌های جایگزین استفاده می‌شد اما در طرح انضباط‌بخشی موتورسواران دیگر این اتفاق نمی‌افتد.

این مقام انتظامی درباره عمده تخلفاتی که پلیس در این طرح با آن‌ها برخورد می‌کند گفت: عبور از چراغ قرمز، حرکات مخاطره‌آمیز، حرکت در جهت خلاف مسیر عبور، عبور از پیاده‌رو، عبور از خط ویژه، تخلفات پلاک، مخدوشی پوشش پلاک و فاقد پلاک، حمل بار‌های نامتعارف، رانندگی بانوان و فاقدین گواهینامه موتورسیکلت، رانندگی بدون مدارک (کارت بیمه و گواهینامه)، ایجاد آلودگی صوتی و صدا‌های ناهنجار از جمله مواردی است که با آن برخورد خواهد شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا